Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza ma na celu walkę z próchnicą – najbardziej powszechną chorobą zębów. Obejmuje zarówno zapobieganie jej, jak również leczenie jej skutków. W przypadku tego schorzenia niezmiernie ważna jest wczesna diagnoza – w okresie, gdy próchnica atakuje dopiero samo szkliwo, możemy z powodzeniem leczyć ją za pomocą bezinwazyjnych metod. Wykorzystuje się wówczas takie sposoby jak lakier lub żel fluorkowy, pozwalające na odwrócenie procesu demineralizacji. Próchnica, która zdążyła już zaatakować zębinę, wymaga innego leczenia – konieczne jest staranne usunięcie zmian, które wywołała, z zęba, a następnie uzupełnienie powstałego ubytku. Wypełnienia wykonywane są z materiałów kompozytowych lub porcelany (wypełnienia takie jak Inlay, Onlay).

Wypełnienia kompozytowe (światłoutwardzalne). Nazywane są także wypełnieniami światłoutwardzalnymi. Pragnąc zapewnić swoim pacjentom jak najbardziej naturalny wygląd zęba uzupełnionego w ten sposób, współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi, światowymi firmami dostarczającymi nam najwyższej jakości materiały kompozytowe. Dzięki temu możliwe jest optymalne dopasowanie kształtu i koloru.

Wypełnienia pełnoceramiczne typu Inlay lub Onlay pozwalają uzyskać kolor i kształt niemal identyczny z naturalnym zębem. Powstają one w laboratorium protetycznym, co tworzy dodatkową gwarancję najwyższej trwałości, estetyki, oraz precyzyjnego wykonania.

System do znieczuleń komputerowych SleeperOne to nowoczesny sprzęt, który stosujemy, aby zabiegi były całkowicie bezbolesne i w pełni komfortowe. Dzięki wspomaganiu komputerowemu jesteśmy w stanie odpowiednio sterować siłą oraz szybkością aplikowania środka znieczulającego. Tym sposobem do organizmu pacjenta zostaje podana jedynie taka jego ilość, jaką tkanki są w stanie przyjąć, co sprawia, że sam moment znieczulenia jest równie bezpieczny i bezbolesny jak reszta zabiegu.

Pozostałe usługi Dekodent

IMPLANTY

IMPLANTY

WIĘCEJ

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

WIĘCEJ

ENDODONCJA Z MIKROSKOPEM

ENDODONCJA Z MIKROSKOPEM

WIĘCEJ

PROTETYKA

PROTETYKA

WIĘCEJ

PROFILAKTYKA

PROFILAKTYKA

WIĘCEJ

ORTODONCJA

ORTODONCJA

WIĘCEJ

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

WIĘCEJ

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

WIĘCEJ

WYBIELANIE

WYBIELANIE

WIĘCEJ

FIZJOTERAPIA

FIZJOTERAPIA

WIĘCEJ