Wybielanie

Dekodent Profesjonalna Stomatologia proponujemy swoim Pacjentom wybielanie zębów metodą nakładkową oraz wybielanie w gabinecie przy użyciu lampy BEYOND.

Obie te metody pozwalają długo cieszyć się doskonale białym uśmiechem.

Podczas pierwszej wizyty w Dekodent Profesjonalna Stomatologia, Państwa zęby i dziąsła są przebadane, a ewentualne ubytki odpowiednio zabezpieczone. Na ok. 2 tygodnie przed wybielaniem przeprowadzane są u pacjentów zabiegi usunięcia kamienia i osadu nazębnego oraz konieczne jest wyleczenie lub zabezpieczenie ubytków próchnicowych.

Wybielanie nakładkowe nocne

Wybielanie nakładkowe nocne przeprowadza się w warunkach domowych po wcześniejszym przygotowaniu indywidualnych nakładek wybielających. Nakładki takie wykonuje technik dentystyczny na podstawie wycisku pobranego przez lekarza/higienistkę od pacjenta.
Pacjent otrzymuje od lekarza/higienistki specjalny żel wybielający w tubkach oraz dokładną instrukcję użytkowania. Wybielanie takie trwa zwykle ok. 2 tygodni.
Pacjent zostaje poinstruowany co do dalszego postępowania – powinien aplikować do nakładek żel wybielający, a następnie umieścić je na zębach i pozostawić na nich na całą noc.

Wybielanie przy użyciu lampy BEYOND

Wybielanie przy użyciu lampy BEYOND przeprowadza lekarz/higienistka w gabinecie stomatologicznym. Cały zabieg trwa ok. 1 godziny.
Przed zabiegiem pacjent ma bardzo dokładnie izolowane dziąsła ( specjalną masą światłoutwardzalną) przed dostępem żelu w trakcie wybielania. W czasie zabiegu żel jest nakładany trzykrotnie na zewnętrzne powierzchnie zebów.
Po zabiegu pacjent może odczuwać krótkotrwałą nadwrażliwość (zwykle do kilku godzin).
Zarówno w przypadku wybielania nakładkowego jak i gabinetowego przy użyciu lampy BEYOND należy pamiętać o tym, że wypełnienia oraz uzupełnienia protetyczne np. korony porcelanowe nie zostaną wybielone, dlatego po zakończeniu całego procesu dobrze jest wymienić te, które staną się nazbyt widoczne. 
Jednym z powikłań może być przejściowa nadwrażliwość uzębienia. W przypadku jej wystąpienia polecamy użycie środka odwrażliwijącego, który aplikowany jest do nakładek.
W gabinecie stomatologicznym DEKODENT nakładki do wybielania domowego dodajemy również do wybielania gabinetowego przy użyciu lampy BEYOND, są one mocno przydatne właśnie wtedy, kiedy wystąpi pozabiegowa nadwrażliwość zębów.
Po zabiegu wybielania przez kilka dni pacjent powinien zachować tzw. białą dietę (unikać czerwonego wina, buraczków, kawy, herbaty, soku marchwiowego i innych barwiących produktów spożywczych).

Efekty wybielania są długotrwałe, jednak zęby mogą delikatnie ściemnieć po upływie pewnego czasu,a szczególnie wtedy , jeśli często spożywamy substancje przebarwiające, takie jak kawa, tytoń, czerwone wino, czy też herbata. W takiej sytuacji polecamy powtórzenie wybielania.

Należy również dodać kilka słów o wybielaniu zębów martwych, a zwykle powodem ich przebarwienia jest niewłaściwie przeprowadzone leczenie kanałowe w przeszłości. Dlatego pierwszym etapem wybielania jest przeprowadzenie prawidłowego ponownego leczenia kanałowego, a następnie wybielacz zakładany jest do wnętrza przebarwionego zęba po odpowiednim wcześniejszym zabezpieczeniu kanału. Procedurę taką powtarza się zwykle 3- krotnie w krótkich odstępach czasu. Potem, do wnętrza zęba zakładany jest preparat umożliwiający szczelną odbudowę takiego zęba. Po 2 tygodniach można zakładać wypełnienie lub wykonywać odbudowę protetyczną.

Pozostałe usługi Dekodent

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

WIĘCEJ

ENDODONCJA Z MIKROSKOPEM

ENDODONCJA Z MIKROSKOPEM

WIĘCEJ

PROTETYKA

PROTETYKA

WIĘCEJ

PROFILAKTYKA

PROFILAKTYKA

WIĘCEJ

ORTODONCJA

ORTODONCJA

WIĘCEJ

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

WIĘCEJ

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

WIĘCEJ

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

WIĘCEJ

WYBIELANIE

WYBIELANIE

WIĘCEJ

FIZJOTERAPIA

FIZJOTERAPIA

WIĘCEJ