open
Poniedziałek - Piątek 08:00-20:00
Sobota - prosimy o wcześniejszy kontakt telefonicznyNiedziela - ZAMKNIĘTE
Zakres usług Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

stomatologia zachowawcza1Stomatologia zachowawcza ma na celu walkę z próchnicą – najbardziej powszechną chorobą zębów. Obejmuje zarówno zapobieganie jej, jak również leczenie jej skutków. W przypadku tego schorzenia niezmiernie ważna jest wczesna diagnoza – w okresie, gdy próchnica atakuje dopiero samo szkliwo, możemy z powodzeniem leczyć ją za pomocą bezinwazyjnych metod. Wykorzystuje się wówczas takie sposoby jak lakier lub żel fluorkowy, pozwalające na odwrócenie procesu demineralizacji. Próchnica, która zdążyła już zaatakować zębinę, wymaga innego leczenia – konieczne jest staranne usunięcie zmian, które wywołała, z zęba, a następnie uzupełnienie powstałego ubytku. Wypełnienia wykonywane są z materiałów kompozytowych lub porcelany (wypełnienia takie jak Inlay, Onlay).

System do znieczuleń komputerowych SleeperOne to nowoczesny sprzęt, który stosujemy, aby zabiegi były całkowicie bezbolesne i w pełni komfortowe. Dzięki wspomaganiu komputerowemu jesteśmy w stanie odpowiednio sterować siłą oraz szybkością aplikowania środka znieczulającego. Tym sposobem do organizmu pacjenta zostaje podana jedynie taka jego ilość, jaką tkanki są w stanie przyjąć, co sprawia, że sam moment znieczulenia jest równie bezpieczny i bezbolesny jak reszta zabiegu.

 

Dekodent - Profesjonalna Stomatologia Częstochowa informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij