open
Poniedziałek - Piątek 08:00-20:00
Sobota - prosimy o wcześniejszy kontakt telefonicznyNiedziela - ZAMKNIĘTE
Zakres usług Implanty

Implanty

implanty1Zapewniamy swoim klientom możliwość skorzystania z nowoczesnych uzupełnień protetycznych, które zostaną odbudowane na implantach.

Czym jest implant?
Implantem nazywamy niewielką śrubkę, sporządzoną z tytanu, który jest optymalnym w tym przypadku materiałem. Łącząc się z kością, może skutecznie zastąpić korzeń zęba. Ryzyko, że implant zostanie odrzucony przez organizm, jest bardzo niewielkie.

Jeśli chcemy, aby implant z powodzeniem przejął funkcję zniszczonego korzenia, musi zostać umieszczony w kości szczęki bądź też żuchwy. Pozwala na to przeprowadzenie zabiegu implantacji. Odbywa się on najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Po wszczepieniu implantu dochodzi do jego zrośnięcia się z kością (jest to proces bezbolesny). Na tak przygotowanym podłożu można tworzyć uzupełnienia stałe – mosty oraz korony.

Tego rodzaju odbudowywanie uzębienia posiada wiele zalet. Zęby takie są w pełni dobrane do kształtu łuku zębowego, są też niemal tak samo funkcjonalne, jak te naturalne. Ogromnym plusem jest także ich bardzo zbliżony do naturalnego kolor, co pozwala uzyskać w pełni zadowalający efekt estetyczny. Przy zakładaniu protez, które osadzone mają być na implantach, nie ma potrzeby szlifowania sąsiadujących, zdrowych zębów, jak dzieje się to podczas tradycyjnych zabiegów odbudowy.

Wszczepienie implantów pozwala również zapobiegać zanikowi kości, który jest naturalnym procesem w sytuacji, gdy brak jej obciążenia. Implant, naśladując korzeń zębowy, umożliwia równomierne rozłożenie siły zużycia: na szczękę oraz żuchwę. Dzięki temu kość zachować może swój naturalny kształt. Ten sposób umocowania protezy sprawia, że nie ma konieczności pokrywania podniebienia specjalną masą akrylową, która stwarzać może trudności w mówieniu i prawidłowym odczuwaniu smaku.

Pojedynczy ubytek
Mówimy o nim kiedy brak jest tylko jednego zęba oraz jego korzenia.

W takiej sytuacji wszczepienie implantu i założenie korony ceramicznej jest rozwiązaniem optymalnym, pozwala bowiem cieszyć się wyjątkową funkcjonalnością, a zarazem estetyką tak odbudowanego zęba. Do tego oszczędzamy zdrową resztę uzębienia, unikając szlifowania.

implanty2

Kilka brakujących zębów

Brak dwóch lub kilku zębów

Kiedy w jamie ustnej brakuje dwóch, lub większej ilości zębów, na implantach warto osadzić klasyczny most. Bez szlifowania sąsiednich zębów możemy cieszyć się efektem stabilności, funkcjonalności i doskonałej estetyki.

Całkowite bezzębie

W przypadku całkowitego braku zębów w kości żuchwy oraz szczęki, implanty pozwalają stabilnie zakotwiczyć ruchomą protezę. Podnosi to komfort podczas codziennego jej użytkowania, a jednocześnie nie stanowi przeszkody w oczyszczimplanty3aniu – w razie potrzeby możemy ją wyjąć. Innym rozwiązaniem jest przymocowanie do wszczepionych implantów całego zespołu zębów. Uzyskany w ten sposób efekt jest wysoce estetyczny.

Dekodent - Profesjonalna Stomatologia Częstochowa informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij