open
Poniedziałek - Piątek 08:00-20:00
Sobota - prosimy o wcześniejszy kontakt telefonicznyNiedziela - ZAMKNIĘTE
Zakres usług Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Portrait of a happy young couple having fun on the beach. Couple enjoying a summer vacation.

 

Stomatologia estetyczna powstała aby spełniać marzenia o posiadaniu pięknego, zdrowego uśmiechu. Zapewne większość z nas chciałaby taki mieć, jednak pojawiające się łatwo przebarwienia, ubytki szkliwa, deformacje, czy też liczne wypełnienia, skutecznie psują efekt wizualny i sprawiają, że wygląd naszego uzębienia pozostawia wiele do życzenia. Korzystając ze zdobyczy stomatologii estetycznej możemy skutecznie poprawiać jego kolor i kształt.

Obecnie dysponujemy wieloma metodami pozwalającymi uzyskać optymalny wygląd uzębienia, takimi jak między innymi licówki, korony pełnoceramiczne, wybielanie, oraz wkłady i nakłady typu inlay, olay, oraz overlay.

 

 

Licówki

Wykorzystanie tych porcelanowych nakładek to doskonały, małoinwazyjny sposób na poprawienie wyglądu zębów przebarwionych, zniekształconych, lub mocno zniszczonych. Są one na trwałe cementowane do przedniej ich powierzchni, pomagając odtworzyć odpowiedni kształt i kolor. Ich zaletą, oprócz niewielkiej ingerencji w organizm, jest także prostota zabiegu, który nie wymaga znacznej preparacji tkanek.

Korony pełnoceramiczne

stomatologia_estetyczna6Dzięki zastosowaniu koron pełnoceramicznych możliwe jest odbudowanie zniszczonych zębów, a jednocześnie nadanie im w pełni naturalnego kształtu z efektem przezierności, co nie jest możliwe w przypadku koron mających metalową podbudowę. Dzięki temu zyskujemy połączenie funkcjonalności i estetyki.

Ze względu na swoją mniejszą wytrzymałość korony pełnoceramiczne zakłada się na przednim odcinku łuku zębowego, gdzie są mniej narażone na działanie dużych sił zgryzowych.

Doskonałym rozwiązaniem w przypadku odcinków bocznych będzie zastosowanie koron ceramicznych wykonanych na tlenku cyrkonu. Jest to wyjątkowo wytrzymały i odporny na ścieranie materiał, który jednocześnie jest biozgodny, a co za tym idzie – nie wywołuje nieprzyjemnych podrażnień oraz alergii.

Inlay, Onlay, Overlay

Te trzy nazwy określają stworzone z porcelany wkłady oraz nakłady koronowe. Zostają one przygotowane na podstawie pobranego od pacjenta wycisku anatomicznego i stanowią doskonałą alternatywę dla standardowych wypełnień. Dzięki nim możliwe jest skuteczne odbudowanie powierzchni żujących, które uległy zniszczeniu, bądź też znacznych ubytków. Starannie przygotowane wkłady zostają przytwierdzone do ubytków przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych cementów. Ogromnym plusem tego rodzaju wkładów i nakładów jest ich mniejsze ścieranie niż w przypadku typowych wypełnień, a także optymalna szczelność. Dzięki temu ryzyko pojawienia się próchnicy wtórnej jest znacznie mniejsze.

Dekodent - Profesjonalna Stomatologia Częstochowa informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij