open
Poniedziałek - Piątek 08:00-20:00
Sobota - prosimy o wcześniejszy kontakt telefonicznyNiedziela - ZAMKNIĘTE
Zakres usług Wybielanie

Wybielanie

dekodent-wybielanieDekodent Profesjonalna Stomatologia proponujemy swoim Pacjentom wybielanie zębów metodą nakładkową oraz wybielanie w gabinecie przy użyciu lampy BEYOND.

Obie te metody pozwalają długo cieszyć się doskonale białym uśmiechem.

Podczas pierwszej wizyty w Dekodent Profesjonalna Stomatologia, Państwa zęby i dziąsła są przebadane, a ewentualne ubytki odpowiednio zabezpieczone. Na ok. 2 tygodnie przed wybielaniem przeprowadzane są u pacjentów zabiegi usunięcia kamienia i osadu nazębnego oraz konieczne jest wyleczenie lub zabezpieczenie ubytków próchnicowych.

 

 

 

 

Wybielanie nakładkowe nocne przeprowadza się w warunkach domowych po wcześniejszym przygotowaniu indywidualnych nakładek wybielających. Nakładki takie wykonuje technik dentystyczny na podstawie wycisku pobranego przez lekarza/higienistkę od pacjenta.
Pacjent otrzymuje od lekarza/higienistki specjalny żel wybielający w tubkach oraz dokładną instrukcję użytkowania. Wybielanie takie trwa zwykle ok. 2 tygodni.
Pacjent zostaje poinstruowany co do dalszego postępowania – powinien aplikować do nakładek żel wybielający, a następnie umieścić je na zębach i pozostawić na nich na całą noc.

Wybielanie przy użyciu lampy BEYOND przeprowadza lekarz/higienistka w gabinecie stomatologicznym. Cały zabieg trwa ok. 1 godziny.
Przed zabiegiem pacjent ma bardzo dokładnie izolowane dziąsła ( specjalną masą światłoutwardzalną) przed dostępem żelu w trakcie wybielania. W czasie zabiegu żel jest nakładany trzykrotnie na zewnętrzne powierzchnie zebów.
Po zabiegu pacjent może odczuwać krótkotrwałą nadwrażliwość (zwykle do kilku godzin).
Zarówno w przypadku wybielania nakładkowego jak i gabinetowego przy użyciu lampy BEYOND należy pamiętać o tym, że wypełnienia oraz uzupełnienia protetyczne np. korony porcelanowe nie zostaną wybielone, dlatego po zakończeniu całego procesu dobrze jest wymienić te, które staną się nazbyt widoczne. 
Jednym z powikłań może być przejściowa nadwrażliwość uzębienia. W przypadku jej wystąpienia polecamy użycie środka odwrażliwijącego, który aplikowany jest do nakładek.
W gabinecie stomatologicznym DEKODENT nakładki do wybielania domowego dodajemy również do wybielania gabinetowego przy użyciu lampy BEYOND, są one mocno przydatne właśnie wtedy, kiedy wystąpi pozabiegowa nadwrażliwość zębów.
Po zabiegu wybielania przez kilka dni pacjent powinien zachować tzw. białą dietę (unikać czerwonego wina, buraczków, kawy, herbaty, soku marchwiowego i innych barwiących produktów spożywczych).

Efekty wybielania są długotrwałe, jednak zęby mogą delikatnie ściemnieć po upływie pewnego czasu,a szczególnie wtedy , jeśli często spożywamy substancje przebarwiające, takie jak kawa, tytoń, czerwone wino, czy też herbata. W takiej sytuacji polecamy powtórzenie wybielania.

Należy również dodać kilka słów o wybielaniu zębów martwych, a zwykle powodem ich przebarwienia jest niewłaściwie przeprowadzone leczenie kanałowe w przeszłości. Dlatego pierwszym etapem wybielania jest przeprowadzenie prawidłowego ponownego leczenia kanałowego, a następnie wybielacz zakładany jest do wnętrza przebarwionego zęba po odpowiednim wcześniejszym zabezpieczeniu kanału. Procedurę taką powtarza się zwykle 3- krotnie w krótkich odstępach czasu. Potem, do wnętrza zęba zakładany jest preparat umożliwiający szczelną odbudowę takiego zęba. Po 2 tygodniach można zakładać wypełnienie lub wykonywać odbudowę protetyczną.

stomatologia_estetyczna2stomatologia_estetyczna1

Dekodent - Profesjonalna Stomatologia Częstochowa informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij